20 Ekim 2023 Cuma

İş Yatırım 3. Çeyrek Tahminleri

 

İş Yatırım 3Ç23 kar Tahminleri
İş Yatırım 3. Çeyrek Tahminleri

İş yatırım üçüncü çeyrek 2023 bilanço beklentilerini yayımladı. Raporda finans şirketlerinden ve finans dışı şirketlerden güçlü bilanço beklenenler açıklandı.

Finansal şirketlerden iyi bilanço beklenenler şunlar:

* Vakıfbank ve Yapı Kredi.

Finans dışı şirketlerden iyi bilanço beklenenler:

* OTKAR, DOAS, TTRAK, TAVHL, ARCLK: Dövize bağlı gelirlere bağlı yüksek FAVÖK ve net kar.

* BIMAS, SOKM, CCOLA, AEFES: Yüksek enflasyona bağlı kar büyümesi.

Kur nispeten sakin olduğundan borçlu şirketlerde kur farkı giderleri sınırlı. Ayrıca yüksek enflasyon kar büyümelerini destekliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.