19 Ekim 2023 Perşembe

Vakıf Yatırım 3. Çeyrek Kar Beklentileri

 

Vakıfbank 3ç23 bilanço beklentileri
Vakıf Yatırım 3. Çeyrek Kar Beklentileri

Vakıf yatırım 3. çeyrek 2023 bilanço beklentilerini açıkladı. Vakıfbank analistleri yayımladıkları raporda iyi ve kötü bilanço bekledikleri şirketleri sıraladılar.

Vakıf Yatırım'ın bu çeyrekte öne çıkmasını beklediği 2 banka Halkbank ve Yapı Kredi. Bu iki bankanın çeyreklik net kar büyümesinin sırasıyla %295 ve %58 olması bekleniyor.

Banka dışı şirketlerde ise, 

Operasyonel karlılığının yıllık %100'den fazla artması beklenen şirketler:

* THYAO, OTKAR, VESTL, KRDMD, TTRAK, AKCNS, BIMAS, FROTO, ASELS, ARCLK.

Yıllık net kar büyümesi %100'ün üzerinde olması beklenen şirketler:

* OTKAR, TTRAK, TAVHL, ARCLK, FROTO, TOASO, TRGYO.

3Ç22'de net zarar açıklayan, ancak bu çeyrekte net kar beklenen:

* VESTL.

3Ç22'de net kar açıklayan, ancak bu çeyrekte zarar açıklaması beklenen:

* EREGL.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.