12 Ekim 2023 Perşembe

Borsada Yabancıların En Çok Aldığı Hisseler

 

borsa yabancı alım satım
Borsada Yabancıların En Çok Aldığı Hisseler

Yabancı yerleşiklerin işlemlerinde satış daha fazlaydı

Borsa İstanbul'da yabancıların yaptıkları işlemler incelendiğinde, Eylül 2023'de yabancıların 44 milyar 416 milyon dolar hisse alımı yaptıkları, buna karşılık 44 milyar 924 milyon dolar tutarında hisse sattıkları görülüyor. 

Buna göre, yabancıların Eylül ayındaki alım ve satımları karşılaştırıldığında, satışların alışlardan 508 milyon dolar fazla olduğu göze çarpıyor.

Böylece yabancılar Ağustos ve Eylül aylarında peş peşe 2 ay boyunca net satış tarafında yer almış oldu.


Eylül 2023'de yabancıların en çok aldığı hisseler

1. AKBNK

2. SAHOL

3. BIMAS

4. KCHOL

5. SASA


Eylül 2023'de yabancıların en çok sattığı hisseler

1. THYAO

2. TUPRS

3. ISCTR

4. HEKTS

5. TOASO

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.