21 Ekim 2023 Cumartesi

SOKM Hedef Fiyat

 

ŞOKM Hedef Fiyat
SOKM Hedef Fiyat

SOKM hissesi için bankalar ve aracı kurumlar tarafından verilen tüm hedef fiyatları burada inceleyebilirsiniz. Tüm SOKM hedef fiyatları ve gerekçeleri...

Şok Market SOKM Hedef Fiyat Tablosu

Banka/Aracı kurum

Değerleme tarihi

Hedef Fiyat

Yükselme potansiyeli

Tavsiye

Gerekçe

 ALB Yatırım

 18.10.23

 101,3

 %60

 AL

Enflasyonun ciro ve karlılığı artırması, emsallerine göre iskontolu fiyat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EÜG: Endeks üzeri getiri, EAG: Endeks altı, EPG: paralel

ALB Yatırım Şok Market (SOKM) için 101,3TL hedef fiyat verdi.

ALB Yatırım analistleri tarafından hazırlanan rapor "İskontolu çarpanlar, istikrarlı büyüme ve defansif özellikler" başlığı ile yayımlandı. Yüksek enflasyonun 2024 yılı ilk yarısı boyunca da devam edeceği düşünülüyor. Yüksek enflasyon gıda perakendeciliğinde ciro ve karlılığı destekliyor. Ayrıca SOKM emsallerine göre iskontolu işlem görüyor. 

Bu gerekçelerle 12 aylık SOKM hedef fiyatı 101,3TL olarak hesaplanarak AL tavsiyesi verilmiş. Bu hedef fiyat, %60 getiri potansiyeline işaret ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.