31 Ekim 2023 Salı

FED Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta?

 

FED Toplantısı Ekim ne zaman Kaçta?
FED Toplantısı Ne Zaman, Kaçta?

ABD Merkez Bankası (FED) Eylül toplantısında beklendiği gibi politika faizini sabit tutmuştu. Peki Ekim ayı FED toplantısı ne zaman saat kaçta olacak? FED faiz artıracak mı, azaltacak mı? FED faiz kararı ne olur? FED faiz beklenti tahmini...

ABD Merkez Bankası FED, Ekim ayı toplantısında politika faizini 5,25-5,50 aralığında sabit tutmuştu. Bu seviye, son 22 yılın en yüksek faiz seviyesi.

FED faiz toplantısını 31 Ekim-1 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Toplantı sonucunda ortaya çıkan FED faiz kararı 1 Kasım 2023 saat 21:00'da açıklanacak.

Analistlerin FED Faiz Kararı Beklentisi

Piyasanın beklentisine göre, FED'in faiz kararını politika faizini yine sabit bırakmak yönünde açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor. Sonrasında açıklanacak karar metninin ayrıntıları ve FED başkanı Jerome Powell'ın faiz kararını açıklarken yapacağı konuşmada vereceği mesajlar da piyasalar üzerinde etkili olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.