17 Ekim 2023 Salı

AKCNS İçin Endeks Üzeri Getiri Tavsiyesi

 

AKCNS analist yorumu
AKCNS analist yorumu

Oyak yatırım Akçansa için değerlendirmesini yaptı ve hedef fiyatını açıkladı. Peki verilen hedef fiyat kaç TL? % kaç getiri potansiyeli var? Şirketin güçlü ve zayıf yönleri neler? 

Akcansa için Oyak yatırım daha önce 175TL olarak belirlediği hedef fiyatını 234TL'ye yükseltti. Yüksek çimento talebi ve düşük enerji maliyetleri nedeniyle Akcansa'dan 2023 yılının 2. yarısında güçlü kazanç büyümesi bekleniyor. Kazanç büyüme ivmesinin ilerleyen yıllarda daha da artacağı öngörülüyor.

Marmara bölgesinde kentsel dönüşüm hız kazandığından, güçlü yerel talep olması bekleniyor. Önümüzdeki yıl için de net kar ve FAVÖK beklentisini daha da artırdığını belirtiyor Oyak yatırım analistleri. Bu revizyonlar ışığında Akcansa için endeks üstü getiri tavsiyelerini de yineliyorlar.

Akçansa'nın %90'ın üzerinde kapasite kullanım oranı mevcut. Bu oranın önümüzdeki çeyreklerde daha da artacağı bekleniyor.

Sonuç olarak Oyak yatırım Akçansa hedef fiyatını 234TL olarak veriyor ve bunun da %34 yükseliş potansiyeline işaret ettiğini belirtiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.