17 Ekim 2023 Salı

Ak Yatırım 3Ç23 Bilanço Beklentileri

 

Akbank yüksek kar beklenen hisseler
Ak Yatırım 3Ç23 Bilanço Beklentileri

Akbank 3. çeyreğe ilişin tahminlerini bugün yayımladığı raporla açıkladı. Raporda 3. çeyrek bilançoları için ana başlık "Kurda dönemsel istikrar sonrası kar ivmesi güçlendi." şeklinde verildi. Ak yatırım'ın 3. çeyrekte iyi bilanço beklediği şirketleri aşağıda sıraladık.

Bankacılık hisseleri

Tahminlere göre bankalar arasında en yüksek net kar artışı Vakıfbank ve Yapı Kredi'den gelecek. Halkbank da net kar artışında bu ikisini takip edecek.

Bankacılık dışı hisseler

Net kar büyümesini destekleyen 2 temel faktör var: 1.Yurt içi tüketimin canlı olması, 2.Kurdaki göreceli istikrar.

Akbank'ın 3Ç23 için öne çıkardığı 5 sektör: 1.Otomotiv, 2.Beyaz eşya, 3.Havayolları, 4.Perakende, 5.İçecek.

Şirket bazında Ak yatırımın en iyi bilanço beklediği şirketler:

*FROTO, DOAS, TTRAK, TOASO, TAVHL, ARCLK, BIMAS; VESBE, MAVI, CCOLA, KLKIM, ASELS.

Zayıf beklenti olan şirketler:

*Yenilenebilir enerji (AYDEM, GWIND), EREGL, SISE, KOZAL; LOGO, YATAS, TKFEN.

Ak Yatırım raporunun tamamına erişmek için tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.