16 Eylül 2023 Cumartesi

Garanti Yatırım Model Portföyüne BİMAS'ı Ekledi


Garanti Bim market hisselerini model portföyüne eklediğini duyurdu. BIMAS'ı tercih etmelerinin 2 nedeni var:

Birincisi, 3. çeyrekte enflasyonun yine yükseleceği tahmin ediliyor. Toptan gıda sektörünün de olumlu etkileneceği düşünülüyor.

İkincisi, geçtiğimiz ay Şok market %19, Migros ise %7 arttı. BIMAS ise aynı dönemde %1 geriledi. Garanti yatırım BIMAS'ın haketmediği şekilde geride kaldığını ve bunu telafi edeceğini düşünüyor.

Garanti BBVA diğer hisse önerileri ise AKBNK, AKGRT, ARCLK, KCHOL, TCELL, THYAO.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.