19 Eylül 2023 Salı

Bist Sürdürülebilirlik 25 Endeksi

Bist Sürdürülebilirlik 25 Hisseleri
Bist Sürdürülebilirlik 25 Şirketleri

Bist Sürdürülebilirlik 25Endeksi Nedir? XSD25 Nedir?

Borsa İstanbul'daki sürdürülebilirlik notu en yüksek olan şirketlerden aynı zamanda en büyük ve likid olan 25 tanesinin oluşturduğu endekse Bist sürdürülebilirlik 25 endeksi denir. 

Bist Sürdürülebilirlik 25 endeksi şirketleri nasıl belirleniyor?

Şirketlerin doğal kaynakların azalması, su kaynaklarının bitmesi, küresel ısınma, sağlık, güvenlik gibi konulardaki durumu ve şirket büyüklüğü değerlendiriliyor.

BİST Sürdürülebilirlik 25 Sektörü XSD25 GrafiğiBorsa İstanbul'da kaç sürdürülebilirlik 25 endeksi hissesi var?

Borsa İstanbul'da 25 tane sürdürülebilirlik 25 hissesi mevcuttur.

BİST Sürdürülebilirlik Hisseleri


AKBNK.E

AKSA.E

ARCLK.E

BIMAS.E

CIMSA.E

DOAS.E

DOHOL.E

ENJSA.E

ENKAI.E

FROTO.E

ISCTR.E

KCHOL.E

KORDS.E

MGROS.E

OTKAR.E

PGSUS.E

SAHOL.E

SISE.E

TCELL.E

THYAO.E

TKFEN.E

TOASO.E

TSKB.E

TTRAK.E

VESTL.E

Güncel liste için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.