25 Ekim 2023 Çarşamba

Yüksek Temettü Veren, Getiri Potansiyeli Yüksek Ucuz Şirketler

 

Yüksek temettü verimi, yüksek getiri potansiyeli
Yüksek temettü verimi, yüksek getiri potansiyeli

Hem temettü verimi yüksek olan, hem getiri potansiyeli yüksek olan, hem de ucuz olan hisseler desem, insan daha ne ister ki? :) 

Borsa İstanbul'daki hisseler incelendiğinde, hem temettü verimi %5'in üzerinde olan, hem getiri potansiyeli %15'in üzerinde olan, hem de tarihsel F/K ortalamasına göre %15'den fazla iskontolu olan hisselere baktığımızda şu hisseler karşımıza çıkıyor:

* AKBNK, ANHYT, DOAS, FROTO, GARAN, TSKB, TTRAK, YKBNK.


2023 T/G kar değişimi %15'in altında olan, getiri potansiyeli %5'den az olan ve tarihsel F/K ortalamasına göre %5'den daha pahalı olan hisse:

* PETKM


Bir üstteki olumsuz kriterlerin ikisini karşılayan hisseler:

TUPRS, KOZAL.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.