26 Ekim 2023 Perşembe

Merkez Bankası Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

 

Merkez Bankası Faiz Kararı Ne zaman?
Merkez Bankası Faiz Kararı Saat Kaçta?

Merkez Bankası PPK toplantısını bugün gerçekleştirecek. Toplantının sonunda Merkez Bankası faiz kararı açıklanacak. Merkez Bankası faiz artıracak mı? Faiz artışı ne kadar olacak? Faiz artışı beklentisi ve Merkez Bankası faiz açıklama saati haberimizin detayında...

Bugün Merkez Bankası PPK toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantıda alınan faiz kararının saat 14.00'de açıklanması bekleniyor.

Merkez Bankası'nın Ekim ayında faiz kararının 500 baz puan artış yönünde olması bekleniyor. Bu şekilde olursa, faiz oranı %35'e yükselmiş olacak. Piyasanın beklentisi faizlerin Ekim ayında minimum 32,5'e, maksimum 35'e yükseltilmesi yönünde. Medyan beklenti %35. 2023 yıl sonu için medyan beklenti ise %38,8

Öte yandan Morgan Stanley de yayımladığı raporda 26 Ekim'deki Merkez Bankası PPK toplantısı sonucunda 500 baz puan faiz artışına gidileceğini tahmin ettiğini açıkladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yasal Uyarı:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitede yer alan bilgi ve yorumların doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz. Yatırım kararları, çeşitli verileri inceledikten sonra, kişinin kendisinin vereceği kararlardır. Verdiğiniz kişisel yatırım kararlarınızın olası olumsuz sonuçlarından Borsa Ekranım yöneticileri sorumlu tutulamaz.